20. deň

Čauko,

Další týždeň za mnou.

Posledne som písal v piatok. Potom bola sobota a nedeľa pravdaže. Cez tieto dni sme robili ako čierny. Moja host rodina sa presťahovala do tohto domu iba v Marci, takže je tam toho čo môžme robiť.

V sobotu som spoznal starých rodičov. Stará mama je veľmi milá a dedo zase rád vtipkuje a vyzerá ako pravý farmár, mal kovbojský klobúk, džínsi a vestu. V ten deň  sme robili veľké kopy, ktoré sme potom zapálili. Do týchto kôp sme hádzali všetky nepotrebné veci, od dreva cez koberce a plast. Takýchto kôp sme spravili asi 7.  Keď sme ich potom zapálili, dedo na traktore ešte zvalil pár stromov a hodil ich do ohňa.

Na úvod k Nedeli. Majú veľké ranajky a večere.

Další deň v Nedeľu sme očekovali vatry. Potom sme všetky kopy dali na jednu a zapálili zase. Aby lepšie horelo, dedo vytrhol pár kríkov. Dalšia záživná robota bola ničenie starého chodníku. Predchádzajúci majitelia tam pre istotu dali koberec aby to nebolo také jednoduché, ale aj tak najťažšie bolo vyberanie obruvníka. Najskôr sme asi 2/3 vybrali ručne. Potom nám došlo, že máme traktor s radlicou :/. V tento deň som už videl aj pavúky, konkrétne dva. Jeden bol na strome veľký asi ako dlaň, celý hnedý a tenký ako papier. Druhý bol zase malý, čierny a pekne vyžratý.

Pondelok bol dosť hrozný, hlavne to stávanie. Stávame o 7:00 ráno aby sme stihly bus o 7:45. Cesta do školy trvá asi hodinu, lebo musíme každeho vyzdvihnúť pred domom. Škola začina cca o 8:55. Prvých 1O minút je vždy administratívnych s našim triednym učiteľom, ktorý nám hovorí nejaké suplá. Vlastne funguje to tak, že máme jednu šéfovú, ktorá má celý 11.ročník a ročník je rozdelený na 4 farby, ja som napríklad v červenej, a každú farbu má nejaký učiteľ. Okrem toho sa nič takého nestalo, ale musím spomenúť prestávku po druhej hodine lebo tá je vždy dlhšia, tak máme “sedenie”, celý ročník s našimi triednymi učiteľmi. Na tomto sedení nás zvyčajne buzerujú a vyhrážajú sa. Napríklad včera buzerovali chalanov za to, že ich veľa prišlo do školy na jednom aute.

Ďalšie dni boli stereotip. V utorok sme mali všetko zastupované, takže sme sa rozprávali a porovnávali krajiny. V stredu máme iba 5 hodín, na ktorých sa učíme. Vstrede dňa je jedna administratívna. Túto stredu sme vypĺňali nejaké dotazníky ako sa snažíme na hodinách a ako by sme chceli aby sme sa snažili na hodinách. Potom štvrtok zase máme 5 hodín. Posledná hodina je pre učenie (to má 11 ročník) a pre športy (ostatné ročníky)ale však musíme ostať v škole. Zvýčajne sa ľudia učia, ale ja mám poslednú hodinu Sport Coaching, tak mi chodíme vypomáhať učiteľom s prípravou športových aktivít. Postavili sme snatovisko pre hru Flag ( spočíva v tom, že jeden tým musí ukradnú vlajku druhému týmu) a pre frisbie. To bol včerajšok a dnešok nebol ničím zaujímavý iba tým, že sme mali tri krát zdvojené hodiny.

Tak znova o týždeň pravdepodobne.

Nič som zatiaľ nefotil iba dom. A asi nechcete vidieť moj rozvrch alebo vzorce na matiku.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s